World of Tanks

WoT

Niezwykle popularna gra MMO, stworzona i administrowana przez białoruskie studio deweloperskie Wargaming.net. World of Tanks pozwala graczom wcielić się w role czołgistów i wziąć udział w emocjonujących potyczkach z żywymi przeciwnikami.

Symulacje | zagraj za darmo

PC Windows

Okładka World of Tanks (PC)

producent: Wargaming

wydawca: Wargaming

wydawca PL: Wargaming

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12sierpnia2010

12kwietnia2011

pudełko PL

ocena gry
7.0
dobra

World of Tanks to niezwykle popularna i korzystająca z modelu free-to-play sieciowa strzelanina, w której gracze walczą ze sobą kontrolując czołgi. Pierwotna wersja World of Tanks zadebiutowała na komputerach PC w 2011 roku. W 2014 roku gra przeniosła się na konsolę Xbox 360, w 2015 roku na Xboksa One, a rok później pojawiła się także na PlayStation 4. W tym czasie producent opublikował także uproszczoną mobilną wersję World of Tanks Blitz oraz łączące elementy strategii i gry karcianej World of Tanks Generals.

Mechanika

Istotę rozgrywki w World of Tanks stanowią starcia pomiędzy graczami, mające postać krótkich minikampanii oraz turniejów, jak również pojedynczych bitew, toczonych w jednym z szerokiej gamy trybów rozgrywki. Osoby lubiące bawić się samotnie znajdą tutaj też coś dla siebie, ponieważ mogą wypróbować jedną z kilku kampanii fabularnych.

Akcja World of Tanks ukazana jest z perspektywy trzecioosobowej, a fundament stanowi tu symulacja, uzupełniona elementami akcji, strategii oraz RPG. Produkcja studia Wargaming.net oferuje graczom możliwość pokierowania jednym z kilkuset czołgów i pojazdów opancerzonych. Pochodzą one w większości z różnych okresów historycznych – od I wojny światowej aż po okres tzw. zimnej wojny. Maszyny przypisane są do poszczególnych narodów reprezentowanych w grze. Są to Stany Zjednoczone, ZSRR, Polska, Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Japonia, Chiny, Czechosłowacja, Włochy i Szwecja. Pojazdy podzielone zostały na pięć głównych klas: lekkie, średnie i ciężkie, niszczyciele oraz działa samobieżne. Każdy z nich przypisany został ponadto do jednego z dziesięciu poziomów (ang. Tier), określających stopień zaawansowania pojazdu.

Rozpoczynając rozgrywkę, otrzymujemy do dyspozycji wyłącznie pojazdy pierwszego poziomu, zaś dostęp do kolejnych, poukładanych w oddzielne dla każdego państwa drzewka technologiczne, uzyskujemy wraz z postępami rozgrywki i zdobywaniem doświadczenia. Ponadto, za zarabiane podczas zabawy kredyty możemy kupować szereg ulepszeń, obejmujących np. silnik, wieżyczkę, zawieszenie, działo oraz system radiowy. Co ciekawe, większość z nich ma swoje historyczne uzasadnienie – istniały jako prototypy lub zostały wprowadzone do produkcji. Nabywać możemy także masę przydatnych gadżetów, takich jak kamuflaż, nowoczesne systemy naprowadzania, zestawy naprawcze czy apteczki, za pomocą których możemy leczyć rannych członków załogi. Warto także odnotować, że wraz z postępami rozgrywki doświadczenie zdobywają także nasi czołgiści, co przekłada się na ich wydajność na placu boju.

Tryby gry

World of Tanks oferuje niezwykle szeroką gamę trybów rozgrywki, a wraz z kolejnymi aktualizacjami gry dołączają do nich stopniowo kolejne. Wśród najważniejszych wariantów zabawy wyróżnić należy przede wszystkim bitwę losową, bitwę zespołową, wojnę klanów, natarcie czy tryb twierdzy. W poszczególnych bitwach brać mogą udział dwa 30-osobowe zespoły, które dodatkowo mogą być podzielone na 2- lub 3-osobowe plutony. Nie można również nie wspomnieć o kampaniach fabularnych, które możemy przechodzić w trybie kooperacji ze znajomym. Jak na rasową grę sieciową przystało, w World of Tanks nie zabrakło także możliwości stworzenia bądź dołączenia do klanu (max. 100 graczy) oraz międzyklanowej rywalizacji o zdobyte tereny na mapie świata.

Kwestie techniczne

World of Tanks wykorzystuje możliwości silnika BigWorld Technology, zmodyfikowanego na potrzeby produkcji przez studio Wargaming.net. Dzięki wysokiej jakości oprawie graficznej oraz oparciu rozgrywki na mechanice symulatora, podczas zabawy możemy poczuć się jak prawdziwy dowódca czołgu. Na wyróżnienie zasługuje także zastosowany w grze, zaawansowany model zniszczeń. Zależy on od wielu czynników, takich jak kąt uderzenia pocisku, grubość pancerza itp., a obliczanie możliwości penetracji, uszkodzeń poszczególnych modułów oraz obrażeń odnoszonych przez załogę zachodzi przy wykorzystaniu wartości procentowych.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet

Klasyfikacja PEGI World of Tanks

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe World of Tanks

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 3 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB RAM (GeForce 9800 lub lepsza), 2 GB HDD, Windows XP/Vista/7

*Źródło: Gry-Online

Bądź czujny !
Zaczynamy !

Ogranicza Cię tylko Twój garaż

Twoje marzenia stają się rzeczywistością…

©2020 Tankers.pl oparte na systemie WordPress. Stworzone przez LProject.eu w współpracy z Navys.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.